Ubytování, které má duši!
aneb jak na rekonstrukci rozsáhlého výrobního areálu z 18. století
Gustav Ulrich, významný továrník 30. let 20. století
Příběh Ulrichova bělidla
Náš areál, který se nachází v malebné horské obci Loučná nad Desnou, má bohatou historii sahající až do 18. století. V té době zde továrník Gustav Ulrich vybudoval rozsáhlý průmyslový komplex známý jako Ulrichovo bělidlo.
Tento areál se stal středobodem průmyslového dění v regionu, přinášel zaměstnání místním obyvatelům a byl symbolem pokroku.
Ulrichova vila, jedna z dominant areálu, sloužila nejen jako jeho domov, ale také jako důležitý administrativní objekt. Továrník Gustav Ulrich zde žil a pracoval, a během svého života zachytil na fotografických skleněných destičkách nejen areál, ale i život v Loučné nad Desnou na začátku 20. století.
Tyto snímky jsou dnes cenným svědectvím o tehdejší době, zachycují krásu krajiny, každodenní život místních obyvatel, stavbu železnice a další významné události.
Historie
Zapomenuté snímky Ulricha
Díky naší práci se historie a příběh Gustava Ulricha znovu probudily k životu. Fotografie, které Ulrich vytvořil, se staly nedílnou součástí našeho projektu a najdete je mimo jiné v objektu samotném.
Tyto snímky, objevené panem Zdenkem Mateiciucem teprve až v roce 2000, nám poskytly hluboký vhled do minulosti a ukázaly nám, jak se Loučná nad Desnou a její obyvatelé změnili během posledního století.
Historie
Jak šel čas
Areál prošel mnoha změnami, ale s postupem času upadl do chátrání. Po letech opuštěnosti a zanedbané údržby byla většina budov v havarijním stavu.
Náš příběh začíná v roce 2022 rozhodnutím zachránit tento historicky cenný areál a vrátit mu jeho původní lesk. Když jsme se rozhodli rekonstruovat tento opuštěný chátrající areál, stáli jsme před výzvou, jak propojit jeho bohatou historii s potřebami moderního bydlení.
Navzdory žalostnému stavu budov se nám podařilo zachránit dvě historicky cenné budovy, které se staly dominantami našeho areálu – Ulrichovu vilu a budovu vrátnice.
Historie
Ulrichova vila
Nese jméno po svém původním majiteli, Gustavu Ulrichovi, který nejenže vedl továrnu, ale také ve vile bydlel.
Původní stav vily nám umožnil ponechat její historickou fasádu a interiéry zrekonstruovat s respektem k horské architektuře – moderně, ale s použitím tradičních materiálů, které odrážejí krásu a drsnost jesenického kraje.
Historie
Vilka Rejhotice
Druhou zachráněnou budovou je vrátnice, která v minulosti sloužila jako vstupní brána do továrního areálu. I tato budova měla své kouzlo a díky její historii jsme se rozhodli ji zrekonstruovat a zachovat jako součást našeho ubytovacího komplexu.
OBJEV JESENÍKY
Citlivá rekonstrukce areálu
Dnes je ubytování „Objev Jeseníky“ místem, kde se historie a moderní komfort setkávají. Naši hosté mají možnost nejen relaxovat v krásném prostředí Jeseníků, ale také prožít kus historie tohoto unikátního místa. Naším cílem je uchovat tuto historii pro budoucí generace a nabídnout návštěvníkům jedinečný zážitek spojený s objevováním krás a příběhů Jeseníků.